Jesteś tutaj: Aktualności

Aktualności

Data dodania: 2018-01-03

PRZYŁĘCKI ORSZAK TRZECH KRÓLI
„W naszej przyłęckiej wspólnocie - podczas Orszaku Trzech Króli - uświadamiamy sobie na nowo, że w parafii czujemy się jak w rodzinie, a w kościele jak w domu. I do tak pojmowanej wspólnoty zapraszamy tych, którzy bywają nieco zdystansowani do wartości, które swoim przyjściem ofiarowuje każdemu człowiekowi Narodzony Boży Syn. W pokłonie i adoracji Mędrców widzimy nie tylko symboliczny ale pełen pokornej wiary powrót całego świata do Boga. Wiara jak – ewangeliczna gwiazda – prowadzi nas wszystkich na spotkanie z Tym, który uczynił sobie mieszkanie w naszej codzienności. Zrozumienie i przyjęcie tej prawdy daje nam Duch Święty, którym jesteśmy napełnieni. To w Nim mamy przystęp do Boga, który przez Wcielenie prowadzi nas do zwycięskiej PASCHY CHRYSTUSA''

Data dodania: 2017-12-22

W dniu 10 grudnia 2017 r. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk zorganizowało VI Mikołajkową Niedzielę Medyczną. Z porad specjalistów tj. chirurga, kardiologa, laryngologa, neurologa, diabetologa, internisty, specj. chorób wewnętrznych, stomatologa korzystali mieszkańcy Gminy Białe Błota. Ponadto przez cały czas dyżurowali dietetyk, psycholog i pielęgniarki mierzące ciśnienie i cukier. Dostępny był również Krwiobus RCKiK w Bydgoszczy. Krew oddały 24 osoby – 10,800 litra krwi. Akcje należy udać za bardzo udaną. Z roku na rok pozyskujemy coraz więcej specjalistów oraz większe zainteresowanie pacjentów. Ponadto w kościele po mszy świętej dziecięcej zorganizowano pokaz ratownictwa medycznego połączonego z prezentacją numeru alarmowego 112. Tą atrakcję zorganizowało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.  Do zobaczenia za rok.

Magdalena Zuehlke

Prezes Stowarzyszenia

 
Data dodania: 2017-11-09

W dniach 13 i 15 listopada w godzinach od 16.30 do 17.45 będę przyjmował IV ratę podatku od nieruchomości w dawnej świetlicy Szkoły Podstawowej w Przyłękach przy ul. Zabytkowej 5.

Data dodania: 2017-10-17
Data dodania: 2017-09-24
Następna strona

Znajdź nas na Facebooku