Jesteś tutaj: Aktualności / VI Nasze Przyłęckie Kolędowanie oraz V Orszak Trzech Króli już za nami

VI Nasze Przyłęckie Kolędowanie oraz V Orszak Trzech Króli już za nami

V Orszak Trzech Króli, zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Przyłęk oraz parafię Wniebowzięcia NMP, był połączony z VI Naszym Przyłęckim Kolędowaniem przy żłóbku.

Uczestnicy wydarzeń zgromadzili się w centrum wsi, gdzie spotkali zmierzających w poszukiwaniu narodzonego Jezusa Kacpra, Melchiora i Baltazara, w których wcielili się mieszkańcy. We wspólnym pochodzie za królami wszyscy doszli do kościoła w Przyłękach. - Celem organizowanego wydarzenia jest promowanie uroczystości Objawienia Pańskiego. Chcemy z Dobrą Nowiną dotrzeć do wszystkich mieszkańców i zaprosić ich do otwierania swoich serc na Jezusa. Poza tym nasze kolędowanie łączy ludzi wierzących z niewierzącymi. Uczy również pokory, szacunku i miłości do drugiego człowieka - powiedział proboszcz parafii ks. Zdzisław Lahutta.
Podczas Orszaku Trzech Króli mieszkańcy, tworząc wspólnotę, uświadamiają sobie na nowo, że w parafii czują się jak w rodzinie, a w Kościele - jak w domu. - I do tak pojmowanej wspólnoty zapraszamy tych nieco zdystansowanych do wartości, które swoim przyjściem ofiarowuje każdemu człowiekowi Narodzony Boży Syn. W pokłonie i adoracji Mędrców widzimy nie tylko symboliczny, ale pełen pokornej wiary powrót całego świata do Boga - dodała prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk Magdalena Zuehlke. - Wiara jak ewangeliczna gwiazda prowadzi nas wszystkich na spotkanie z Tym, który uczynił sobie mieszkanie w naszej codzienności. Zrozumienie i przyjęcie tej prawdy daje nam Duch Święty, którym jesteśmy napełnieni - zakończył ks. Zdzisław Lahutta.
Gośćmi spotkania byli również: Chór Parafialny Assumpta, Chór Brzozowiacy, Maciej Świtoński, Zespół Złote Łany, Camerata, Cameratki oraz zespół składający się z mieszkańców Przyłęk grających na instrumentach, którym serdecznie dziękuję. W trakcie Orszaku pochód zatrzymał się na placu zabaw gdzie Ksiadz Proboszcz poświęcił nowo zakupione urządzenia siłowni zewnętrznej. Podsumowaniem uroczystości było wspólne odśpiewanie przez wszystkie zespoły kolędy „Mędrcy świata”, zaś całość zakończyła się wspólnym ogniskiem z poczęstunkiem. Dziękujemy partnerom wydarzenia:Parafii W. N.M.P. w Przyłękach, Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, Sołectwu Przyłęki, GCK w Białych Błotach oraz sponsorom Cukierni Finezja Smaku Anny i Grzegorza Kielczynskich, Delikatesom Pszczółka Aleksandry i Krzysztofa Supeł oraz Marcie Włodarczak. Nie byłoby by Orszaku bez trzech Mędrców, w których wcielają się co roku Tomasz Przybyła, Paweł Zuehlke oraz Tomasz Rosziński. Dziękuję również członkom stowarzyszenia Małgorzacie Komórek, Małgorzacie Zusce, Annie i Janowi Góreckim, Jackowi Turzyńskiemu oraz mieszkańcom Zbigniewowi Rosinowi, Marcinowi, Manueli i Maksowi Kędzia. 
Bardzo dziękuję mieszkańcom i gościom za liczny udział zarówno w Orszaku jak i naszym kolędowaniu. Do zobaczenia za rok.

Zdjęcia na www.przyleki.com.pl